خیابان بوتیک های خاموش

ایران صدا

242
15 مهر 1398
دسته:
گزارش تخلف / قوانین سایت کاربر محور

ایران صدا این رمان، از زبان شخصی روایت می‌شود که دچار فراموشی شده و گذشته‌اش […]

ایران صدا

این رمان، از زبان شخصی روایت می‌شود که دچار فراموشی شده و گذشته‌اش را از یاد برده است. رولاند برای یادآوری گذشته‌ی خود دائم به خاطراتش رجوع می‌کند و ….

کتاب صوتی خیابان بوتیک های خاموش

کتاب، روایت زندگی پُر پیچ و خم شخصیتی به نام رولاند است که گذشته‌اش را از یاد برده و در تلاش برای این یادآوری به خاطرات گذشته‌ی خود، به دوران حمله‌ی ارتش نازی به کشورش می‌رسد و زمانی را به یاد می‌آورد که همراه همسرش قصد عبور غیرقانونی از مرز فرانسه به سمت سوئیس را داشته است. این خاطرات برای او بسیار شوم و زجرآور است؛ چرا که دلالان او را فریب می‌دهند و در میان برف‌های کوهستان آلپ گرفتار می‌شود. یادآوری این واقعه، مثل یک شوک بزرگ در رولاند اثر می‌کند و او را به ورطه‌ی تاریکی می‌اندازد.

*Rue des Boutiques Obscures «خیابان مغازه های تاریک» نام یک خیابان در رم است.

این رمان به قلم پاتریک مودیانو، نویسنده و فیلمنامه‌نویس فرانسوی، در پنجم سپتامبر ۱۹۷۸ توسط انتشارات گلیمر منتشر شد. «خیابان بوتیک های خاموش» که ششمین رمان نویسنده است، در همان سال برنده‌ی جایزه‌ی گنکور شد و در ۱۹۸۰ نیز در انگلستان، توسط بنگاه نشر «Jonathan Cape» با عنوان «شخص گم‌شده»، با ترجمه دانیل وایزبورت به زبان انگلیسی، چاپ شد.

در ایران این رمان با نام‌های گوناگون و با تلاش ناشران و مترجمان حوزه ی ادبیات وارد بازار شده است که به آنها اشاره می کنیم:

* «خ‍ی‍اب‍ان ب‍وت‍ی‍ک ه‍ای ت‍اری‍ک»، م‍ت‍رج‍م ف‍روغ اح‍م‍دی، نشر ت‍رف‍ن‍د؛ چاپ اول ۱۳۸۰؛ چ‍اپ دوم: ۱۳۸۱.

* «خیابان بوتیک‌های خاموش»، مترجم ساسان تبسمی، نشر افراز.

* «خیابان بوتیک‌های خاموش»، مترجم مهرداد انتظاری، نشر آراسپ، ۱۳۹۵

*کتاب:
Rue des Boutiques obscures(۱۹۷۸)

این رمان، از زبان شخصی روایت می‌شود که دچار فراموشی شده و گذشته‌اش را از یاد برده است. رولاند برای یادآوری گذشته‌ی خود دائم به خاطراتش رجوع می‌کند و ….

توضیحات بیشتر
#