سه روز و یک زندگی – کل کتاب

ایران صدا

429
25 فروردین 1400
دسته:
گزارش تخلف / قوانین سایت کاربر محور

ایران صدا منتقدان به این اثر لقب «جنایت و مکافات مدرن» داده‌اند و شخصیت اصلی‌اش […]

سه روز و یک زندگی – کل کتاب

ایران صدا

منتقدان به این اثر لقب «جنایت و مکافات مدرن» داده‌اند و شخصیت اصلی‌اش را «راسکولنیکُف قرن بیست و یکم » نامیده‌اند.

کتاب صوتی سه روز و یک زندگی

کتاب یک جنایی محض نیست؛ بلکه آمیزه‌‌ای از فلسفه و جهان‌بینی در آن موج می‌زند؛ نحوه‌ی واکنش و رفتار انسان در برابر گناهان و کنار آمدن با نیرویی درونی به نام «وجدان». درگیری‌های آنتوان با نیروی درونی‌اش چیزی است که کتاب را بسیار مهم می‌کند و این‌جا دقیقاً همان‌جایی است که حضور غیرفیزیکی رمی دِسمدِ نقش پررنگی دارد. شاید پرداختن به مسئله‌ی وجدان همان ‌چیزی باشد که باعث شده منتقدان این کتاب را با کتاب «جنایت و مکافات» مقایسه کنند. در کتاب جنایت و مکافات نیز، یکی از مهم‌ترین پیام‌های کتاب در این جمله خلاصه می‌شد:
«آن کسی که وجدان دارد، اگر به‌اشتباه خود پی برد، رنج می‌کشد. این خود بیش از اعمال شاقه برایش مجازات است.»
کتاب «سه روز و یک زندگی» اثری از پی‌یر لومتر، نویسنده‌ی فرانسوی است که می‌توان آن را رمانی جنایی–معمایی در نظر گرفت. لومتر با نوشتن رمان‌های دیگری در همین ژانر به شهرتی جهانی رسید و چندین جایزه‌ی ادبی را از آنِ خود کرد. مهم‌ترین جایزه‌ی ادبی او جایزه‌ی گنکور بود که به واسطه‌ی رمان «به امید دیدار در آن دنیا» به دست آورد.
«پی‌یر لومتر» از مشهورترین جنایی‌نویسان فرانسه است. سابقه‌ی او در تحصیل و تدریس روان‌شناسی در خلق شخصیت‌های رازآلود و چندلایه بی‌تاثیر نبوده؛ به طوری‌که تقریباً همه‌ی آثارش با استقبال مخاطبان، منتقدان و حتی سینماگران روبه‌رو شده است. رمان‌های لومتر هیچ‌کدام از جایزه بی‌بهره نمانده‌اند. کتاب «سه روز و یک زندگی» جدیدترین اثر پی‌یر لومتر است که در سال ۲۰۱۶ منتشر شده است.

*کتاب:
Trois jours et une vie(به انگلیسی Three Days and a Life) (۲۰۱۶)

توجه: به مخاطبان عزیزی که مسائل تربیتی برایشان مهم است یادآوری می شود این رمان برای سن بالای هجده سال و به ویژه والدین است

22

ایران صدا

منتقدان به این اثر لقب «جنایت و مکافات مدرن» داده‌اند و شخصیت اصلی‌اش را «راسکولنیکُف قرن بیست و یکم » نامیده‌اند.

توضیحات بیشتر
#