شاگرد قصاب

ایران صدا

492
25 تیر 1399
دسته:
گزارش تخلف / قوانین سایت کاربر محور

ایران صدا رمان درباره یک بیمار روانی است و کل داستان آن، ماجراها و اتفاقاتی […]

ایران صدا

رمان درباره یک بیمار روانی است و کل داستان آن، ماجراها و اتفاقاتی است که این دیوانه تعریف می‌کند. داستان کتاب از زبان «فرنسی برادی» و آمیخته‌ای از اول شخص و جریان سیال ذهن است.

کتاب صوتی شاگرد قصاب

خانواده‌ی فرنسی، تاثیر زیادی روی او دارد؛ خانواده‌ای که پدر آن یک دائم‌الخمر است و مادر خانواده از وضعیت موجود بسیار ناراضی و ناامید است. شرایط به‌قدری سخت است که مادر فرنسی اقدام به خودکشی می‌کند؛ یک خودکشی ناموفق که باعث می‌شود او را در بیمارستان روانی بستری کنند. در این میان، تنها پناه فرنسی دوستش «جو پرسل» است. فرنسی و جو دنیای کودکانه و خاص خود را دارند.
مدتی بعد خانواده‌ای از انگلستان به شهر آنها مهاجرت می‌کنند. «فیلیپ نوجنت»، پسر خانواده که هم‌سن فرنسی و جو است، کتاب‌های تازه‌ای دارد که فرنسی به عمر خود ندیده است. بنابراین فرنسی و جو تصمیم می‌گیرند با قلدری این کتاب‌ها را از فیلیپ بگیرند. ماجرایی که باعث می‌شود مادر فیلیپ به‌شدت عصبانی شود….

*پاتریک مک کیب، رمان‌نویس ایرلندی است که به‌خاطر طنز سیاه رمان‌هایش مشهور شده است و بیشتر داستان‌هایش در شهرهای کوچک ایرلند می‌گذرد. او دو بار برای رمان‌های «شاگرد قصاب» و «صبحانه در پولوتون» نامزد «جایره‌ی بوکر» شده‌ است. همچنین به خاطر رمان شاگرد قصاب، «جایزه ادبی ادبیات ایرلند» را کسب کرده است.

*«شاگرد قصاب» فقط یک رمان خواندنی و از جنس قصه نیست؛ این کتاب درعین داستان‌گو بودنش، لایه‌های متعددی دارد که هرکدام جای بررسی مستقلی دارند. روایت این رمانِ پرکشش، به‌صورت اول شخص و جریان سیال ذهن است و از نکات برجسته‌ی آن، ادغام تخیلات درونی شخصیت اصلی با واقعیات بیرونی است.

توجه: این داستان به اقتضای درام و شخصیت پردازی ممکن است کلام رکیک (البته از نوع معمولی) داشته باشد بنابراین افراد زیر ۱۴ سال با یکی از والدین بشنوند و فضای داستان را توضیح دهند بهتر است.

رمان درباره یک بیمار روانی است و کل داستان آن، ماجراها و اتفاقاتی است که این دیوانه تعریف می‌کند. داستان کتاب از زبان «فرنسی برادی» و آمیخته‌ای از اول شخص و جریان سیال ذهن است.

توضیحات بیشتر
#